3D polc készítése VI. rész - kivitelezés III.
A polcok a helyükre kerültek.
A következő feladat a fiókok beszerelése. Maga a fiók elkészítése nem volt nagy munka, a maradék MDF lapból készítettük el. A fiók alja, megmaradt laminált padlóból készült. A nehézséget az jelentette, hogy nem volt egyenes a padló, és nem szerettük volna, ha a laminált parkettán megmarad a fiók ki-be tologatásának a nyoma.
Az egyéb anyagok cikkben már leírtam milyen polctartót használtunk. A felszerelése okozott némi nehézséget, mivel nem minden csavart sikerült, a hely szűke miatt rendesen becsavarni. Nos ennek tudható be, hogy amíg a polcrendszert 4 nap alatt összeszereltük a fiókok felszerelése 2 napot vett igénybe. Megérte a rááldozott idő, mivel most szinte egy újjal ki be tolható. A barátnőm szép fogantyút is vett hozzá.
Jöhetett a világítás.
A világítás felszerelésénél annyiból szerencsék volt, hogy még régen, ebben a sarokban volt egy hangszóró, így ide a kapcsolók felől jött a falban egy cső, Kicsit vésni kellet a kapcsolóknál, hogy össze lehessen hozni az elektromos hálózatott a LED-es világítással. Még nagyobb szerencse volt, hogy a szobában két kapcsolós volt a szoba világítás, így az egyik kapcsolót fel tudtuk használni a polc világításához.
A LED-es világítás bekötése rém egyszerű volt. A leddel ellátott szalagokat 5 méteres kiszerelésben árulták, nekünk meg 2,45 és 2,5 méter között voltak a függőleges elemek azon része, ahová világítás kellett. A szalagok mindkét végét ellátták csatlakozókkal, így az 5 méteres szálat félbe vágva, olyan szalagokat kaptunk, ahol mind a két vége rendelkezet bekötési lehetőséggel. A tápegységet a sarokba raktam, így nem látszódik, a vezetéket a felső polc mögé rejtettem, így az sem látszik. A csatlakozásokat "csokival" oldottam meg.
Nagyon vártam már ezt a pillanatott, minden a helyén minden kész. Jöhetett a főpróba.
Készült a gyártásról egy videó is, kellemes muszikával:
https://www.youtube.com/watch?v=n7W3121w0e0
További képek a képek mappában.